top of page

Instagram'ın Beğeni Özelliğini Kapaması Ne Anlama Geliyor?Instagram ilk olarak Kanada'da beğeni özelliğini saklamaya başladı. Çogu kişi Instagram büyüklüğünde bir firmanın böyle bir girişimde bulunmayacağını düşünüyordu. Ama şimdi "test grubuna" alınan binlerce kişi var ve şirket tarafından gizlenen beğenileri göremiyorlar.Influencer'lar Hakkında


Hepimizin bildiği gibi, Instagram'daki popülerlikleri sayesinde para kazanan bir grup var.

Instagram'ın bu beklenmedik eyleminden sonra firma ve ajansların hangi influencer ile çalışacaklarına nasıl karar verecekleri belirsiz. Ancak bazı seçenekler mevcut.


1. Ünlü Profil İstatistikleri


Instagram
Instagram Kullanıcı Sayısı Grafiği


Eğer bir Influncersaniz, Instagram size hesabınız aracılığı ile takipçilerinizin yaşı, konumu, etkileşim oranı gibi özel istatistikler verir. Ancak bu istatistiklere yalnızca hesabın sahibi ulaşabilir. Bundan sonra influencer'lar bu istatistikleri çalışmak istedikleri firmalarla paylaşmak zorunda olacağı öngörülüyor.


2. Profiliniz hakkında bilgi veren web siteleri

SocialBlade
Profiliniz Hakkında Bilgi Veren Bir Websitesi, SocialBlade

Instagram profillerinden veri toplayan ve etkileşim oranlarını hesaplayan SocialBlade, SocialStats gibi bir dizi web sitesi var. Ancak Instagram'ın bu yeni politikasından sonra bu siteler tehlikede çünkü bu siteler profillerden basit bir algoritma ile veri topluyorlar. Görünüşe göre Instagram, kullanıcılarına veri toplayıcı algoritmalarını da etkileyen daha az veri seçeneği sunacak.


Firmalar ne yapacak?


Artık ürünleri tanıtmak için doğru etkileyiciyi seçmek firmalar için daha da zor olacak. Bu firmaların daha az veriye ve daha az güvene sahip olmaları bu aşamada mümkün gözüküyor. Neler olacağına hep birlikte şahit olacağız. Lütfen bu durumla ilgili görüşlerinizi yorumlarda paylaşın.

152 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page